Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. července 2021 Anna

Hra na pandemii pokračuje

10. 07. 2021 19:37:54
O co těm lidem kolem ministerstva zdravotnictví jde? Utrácet další veřejné prostředky? Donutit občany děsivými tvrzeními k očkování? Občané ale mají právo na pravdivé informace.

Na televizní obrazovce jsem zahlédla odborníka, jemuž v nedávné minulosti činila potíž bezpečnostní prověrka, a takovýchto "odborníků" máme více. Taky máme odborníky ve střetu zájmů. A redaktor veřejnoprávní televize, která má servírovat občanům prověřené korektní informace, tvrzení jedinců přilepených na některé momentálně mocné politiky nijak neověřuje.

Z nám oficiálně podávaných pseudoinformací má zřejmě vyplynout, že další pandemická vlna v ČR je patrně již za dveřmi, ne-li přímo ve dveřích. A proto je na místě obyvatelstvo dusit, dusit a dusit, a ještě to dušení přitvrdit.

Na webu MZ ČR aktuální data:

Na zhruba 50 000 akutních nemocničních lůžkách je momentálně 35 pacientů s covid-19. Např. ze dne 6. července na 7. červenec sice nepatrný nárůst, ale od 7. do 9. července počet hospitalizovaných s touto diagnózou klesá.

Aktuální počet vážněji nemocných je stabilní od 3. července do 9. července a je pod 5 pacientů.

A to se za den provedlo téměř 36 000 PCR testů a přes 87 000 antigen-testů. Jimi bylo za den zachyceno 278 nových případů infekce (z více jak 100 000 testovaných).

MZ ČR tam má taky mapu ČR s počtem momentálně zachycených případů na 100 000 obyvatel nebo i fyzické osoby. Na většině území je nula, nula, nula záchytu, jinde např. jen jedna, dvě, tři osoby v absolutním vyjádření. Např. Pelhřimov či Hodonín nula infekčních, ve Znojmu, Sokolovu či Mostu jedna osoba, v Olomouci 3 osoby, v Domažlicích 6 osob. "Nejhorší" je Plzeň: 36,4 na 100 000 obyvatel a Praha 34,8, o čemž by německý Institut R. Kocha řekl, že je to jen lokální výkyv, patrně jen způsobený větším počtem testů, přičemž to nezvyšuje počet hospitalizací. (Tzv. 7denní incidence.)

Graf ukazuje, že nebyl zachycen takřka nikdo s příznaky (není tu tedy předpoklad větších zdravotních problémů) a jen nepatrně osoby v rámci epidemiologické indikace (patrně konkrétní podezření z nákazy). Nejvíce se zachytilo při plošném testování, kdy lidé potřebují test kvůli dovolené nebo návštěvě nějaké volnočasové kratochvíle.

Nakolik jsou skutečně infekční a nakolik jim jen laboratoř jen vyrobila falešně pozitivní výsledek testu, což hrozí právě u těch bezpříznakových, na to by se měla ptát vlády parlamentní opozice: v kolika případech byli ti samí občané pozitivně otestováni opakovaně v krátkém období po sobě.

Jaká je v ČR nyní úmrtnost s potvrzeným covid-19:

Vzhledem k tomu, že vážně nemocných v nemocnicích je delší dobu cca pod 5 pacientů, odpovídá tomu u vykazované úmrtí: od 5. - 9. července nula úmrtí, 4. 7. jedna osoba, 5. 7. nula úmrtí, 2. 7. 2 osoby, 1. července a 30. června po jednom úmrtí.

Mně je líto každého lidského života, ale stejně se musím ministra A. Vojtěcha ptát, jak dlouho si ještě chce hrát na pandemickou vlnu.

Z covid-19 máme oficiálně vyléčeno 1 636 783 lidí, každý den se uzdraví (či to stihnou příslušní pracovníci dát na web) cca 10 pacientů. Někdy za den i padesát uzdravených.

Jednu dávku vakcíny už má téměř 9 miliónů Čechů, plné očkování se bude týkat 4 miliónů. Kdyby vláda byla korektní, zeptala by se např. brněnských výzkumných pracovníků, na kolik odhadují skutečný počet imunních občanů po uzdravení z covid-19 (např. prof. Thon dělá svůj výzkum protilátek po nemoci). Ale i kdybychom ke 4 miliónům plně očkovaných přičetli jen 1,7 miliónu oficiálně uzdravených, přehnoupneme se k 60 % imunních, což podle západních odborníků zabrání podzimní větší vlně infekce, podle nich půjde jen o lokální výskyt nových případů, jenž lze snadno tlumit, bez zátěže zdravotnictví.

Nebo že by ministerstvo a jemu věrní odborníci nevěřili účinnosti vakcín? Ale západní odborníci na účinnost vakcín aspoň u části očkovaných věří, stejně tak věří imunitě těch uzdravených z nemoci. Takže na rozdíl od českých poměrů jsou klidní a svůj klid přenášejí na občany, což je dobře. Lidé potřebují naději, ne stres a strašení. Taky podnikatelé potřebují pravdivé informace, nikoli oficiální dezinformace - aby mohli zvolit optimální podnikatelský záměr.

Skandinávie, SRN, Rakousko, Švýcarsko, UK aj. se delty neobávají; jsou připraveny k ev. obnovení některých opatření na podzim či v zimě, ale vidí to optimističtěji. SRN má v zákoně o infekčních nemocech užitečný paragraf: i kdyby WHO celosvětově pandemii neodpískala, Německo nemusí čekat, až se infekce zvrátí v nejhorších třetích zemích (mezitím se v nich jistě urodí něco dalšího rizikového), Německo může zrušit epidemickou situaci národního rozsahu a věnovat se v klidu jen regionálním či lokálním případům.

Výskyt nových případů v ČR rovněž ukazuje, že tu nejde o celonárodní záležitost, že se malý růst vyskytuje v podstatě jen ve dvou či třech městech, kde se více testuje. Ale celkový počet hospitalizovaných klesá, k úmrtí nyní docházelo ojediněle.

Ministr Vojtěch nám taky hrozí, že testující se osoby si budou toto vyšetření na podzim patrně platit ze svého. Pak ho ale nebude moct nařídit. A těmito slovy ukázal, že určité testování nepovažuje za medicínsky nezbytné, tedy je nepřiměřeným zásahem do práv občanů, pokud ho stát nařizuje nebo k němu nutí nesmyslnými opatřeními (chcete do ZOO? Očkujte se nebo si test plaťte sami). Zdravotně nezbytné vyšetření přece musí hradit zdravotní pojišťovna.

Autor: Vladimíra Bošková | sobota 10.7.2021 19:37 | karma článku: 36.50 | přečteno: 1376x

Další články blogera

Vladimíra Bošková

Zaměstnanec jako otrok

Vedení podniku OKD se rozhodlo dát každému očkovanému zaměstnanci 3000 Kč, těm neočkovaným bude pravidelně projíždět nosohltan. Násilím?

26.7.2021 v 16:26 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 346 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Švédi mají protilátky

Celkově má 52,2 % švédské populace už protilátky proti covid-19. Deltu zachytili u více než 3000 infikovaných, ale ubývá hospitalizovaných a počet úmrtí je nízký.

26.7.2021 v 9:51 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 329 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Také Švýcaři protestují

Nelíbí se jim zvýšené pravomoci vlády v době, kdy pandemie není. Nesouhlasí s používáním covid-pasu ve společenském životě. Chtějí referendum.

25.7.2021 v 19:16 | Karma článku: 21.33 | Přečteno: 593 | Diskuse

Vladimíra Bošková

A co Češi?

V Austrálii a ve Francii se včera masivně demonstrovalo proti covid-pasu, proti jeho zneužití k omezování základních práv v situaci, kdy virus nezpůsobuje zdravotní škody.

25.7.2021 v 9:42 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 603 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

František Řehounek

San Francisco, první komunistické město v USA

"A když budete děti potřebovat třeba novou televizi, nebo lyže, půjdete prostě do obchodu a tam si ji vezmete. Bez peněz, ty nebudete potřebovat".

26.7.2021 v 19:15 | Karma článku: 17.11 | Přečteno: 204 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Zaměstnanec jako otrok

Vedení podniku OKD se rozhodlo dát každému očkovanému zaměstnanci 3000 Kč, těm neočkovaným bude pravidelně projíždět nosohltan. Násilím?

26.7.2021 v 16:26 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 346 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Švédi mají protilátky

Celkově má 52,2 % švédské populace už protilátky proti covid-19. Deltu zachytili u více než 3000 infikovaných, ale ubývá hospitalizovaných a počet úmrtí je nízký.

26.7.2021 v 9:51 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 329 | Diskuse

Michael Laitman

Nejen epidemie

Svět se dostal do tak obtížného stavu, který ho donutí přejít ke sjednocení, ať si to přeje, nebo ne. Je nám to vnucováno shora, a pokud se nebudeme chtít sjednotit, sjednocení se stejně začne uskutečňovat.

26.7.2021 v 8:00 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 162 | Diskuse

Hana Dneboská

Cestování s třináctkou

A to nebyl pátek třináctého. A přesto. Kamarádka na cestě do Rakouska. Rodinná idylka, průjezd dé jedničkou pohoda, stotřicet žádná rychlost, sjezd z dálnice, pohoda končí. Průšvih.

26.7.2021 v 7:00 | Karma článku: 11.13 | Přečteno: 376 | Diskuse
Počet článků 1161 Celková karma 17.18 Průměrná čtenost 815

Většinu svého života autorka věnovala novinářské profesi, pak působila jako knihovnice. Ve volném čase více než deset let zastávala funkci předsedkyně Občanského sdružení na ochranu pacientů a členky poradního orgánu zmocněnce pro lidská práva.

Najdete na iDNES.cz