Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. července 2021 Anna

Trestní oznámení na vládu

9. 07. 2021 10:15:57
Celá Evropa rozvolňuje opatření proti covid-19. Země demokratické a právně vyspělé volí přiměřenější "zbytková" opatření. Česko však pokračuje v protiústavní zvůli.

Na webu Zdraveforum.cz doporučuji mj. dokument obsahující trestní oznámení na některé vládní činitele, oznamovatele zastupuje právník T. Nielsen. Trestní oznámení obsahuje mimořádně kvalitně zpracované vědecké informace o tom, jak při chybném pochopení ne/nakažlivosti člověka lze v nevědecky fungující laboratoři vyrobit z neinfekčního občana infekčního - výroba falešně pozitivního výsledku RT-PCR testu.

Odebraný genetický materiál (vzorek otestovaného jedince) je postupně násoben, resp. množen (replikován) tak, že se zvýší riziko falešně pozitivního výsledku u zdravého člověka. Tento dokument zcela odpovídá varování německého Institutu Roberta Kocha, který průběžně prováděl různá opatření k eliminaci falešných laboratorních výsledků. Např. v minulosti varoval před plošným testováním bezpříznakových osob. Dále RT-PCR testy mají sloužit hlavně příznakovým osobám, u nichž lékař potvrdí určité symptomy (někdy stačí telefonický rozhovor) či faktický předpoklad, že by mohlo jít o nakaženého (rizikový kontakt). SRN zajistila síť certifikovaných kvalitních laboratoří s více zkušeným personálem, s lepším vybavením, se sjednocenými pracovními postupy.

To je jen jedna ukázka, jak nevědecky se chová české ministerstvo zdravotnictví se svými tzv. odborníky.

Dnes nám web MZ ČR sděluje, že celkově máme 11 nových případů infekce na 100 000 obyvatel, ovšem míra nákazy se trochu zvedla spíš jen v Praze (nyní 31 infikovaných na 100 000 obyv.), zatímco na většině území ČR je dlouhodobě nulová či jen nepatrná nákaza. Praha se samozřejmě s létem dala do pohybu, více lidí z nějakého důvodu potřebuje test, a protože nemáme v regionech vyváženou síť kvalitních laboratoří, mohlo to přispět k opticky vyššímu počtu infikovaných (vč. falešných výsledků testů). Je zjevné, že jakákoli opatření by se měla zaměřit na lokality, nikoli na celou ČR. Ale ministr si patrně netroufne na Prahu, tak zpřísnění odnese opět celý národ (v minulosti povinné testování všech profesí bez rozlišování rizik).

Důležité je, že máme v nemocnicích jen 34 pacientů s covid-19 a z nových 254 případů je jen 11 ve věku od 65 let. V posledních týdnech byla vykazována úmrtí v ČR v hodnotě 0 nebo jen např. 1 - 2 osoby.

Ovšem na rozdíl od mnoha západoevropských zemí české ministerstvo zdravotnictví se snaží dál přitvrzovat, s dalšími neústavními (nepřiměřenými) či nezákonnými zásahy do základních práv Čechů. Ale pozor - ministr jde cestou menšího odporu: netroufne si moc na hygieniky (takže ti i při šíření tzv. varianty delta lidem v hospodách bez otestování jen domlouvají) a netroufne si moc na podnikatelskou lobby (takže přitvrzuje jen vůči zaměstnancům).

Nyní má každý Čech při přicestování z ciziny, bez rozdílu rizikových či nerizikových zemí (a mnohé mají nových případů infekce méně než ČR) vyplnit registrační formulář s dalšími povinnostmi (na cestovatele ve vlastním autě si MZ netroufne, protože se tvrdší postup nelíbil soudcům). Ze zelených zemí (s minimální nákazou) může člověk jít - jak jsem pochopila z ranního projevu ministra na ČRo - do zaměstnání s respirátorem a do 5. dne se otestovat, pak se testem prokázat zaměstnavateli.

Ptám se proč. Pokud by se občan vůbec měl testovat, když přijíždí ze zelené země (a když se musel otestovat před nástupem do letadla), pak přece stačí mít tento údaj o výsledku testu pro místního hygienika. Proč by ještě měl cokoliv sdělovat zaměstnavateli? Duplicitní zásah do soukromí občana. A MZ ČR radí zaměstnavatelům - protože tento postup se neopírá o zákon - aby si přijali k tomu svůj vnitřní předpis. Takže občan bude krácen na svých ústavních a zákonných právech na základě vnitropodnikového předpisu?

Zcela mimo poznatky vědy je pak postup prosazovaný ministrem u plně očkovaných. A rovněž mimo ústavu a zákony. Plně očkovaný má zaměstnavateli prokázat své očkování (ale přece o něm ví hygienik!) a - pozor - zaměstnavatel mu nesmí (na rozdíl od ostatních) upřít vstup na pracoviště. A co když bude mít plně očkovaný příznaky?

V USA, ve Skandinávii, Německu, Rakousku vydali nařízení či aspoň doporučení, aby plně očkovaný šel do karantény, pokud bude mít příznaky nemoci. Důkazů o tom, že očkování zčásti selhává, je ve světě dost (CDC, RKI aj.).

Podívejme se nyní do Švédska, které během pandemie neslevilo ze základních principů demokratického a právního státu (země má mnohem méně obětí covid-19 než ČR). Ministerstvo zahraničí (Krisinformation.se) radí, aby lidé nejezdili do zemí mimo EU, u některých je zákaz. Celkově mají Švédi právo vrátit se z ciziny domů bez povinnosti testu (covid - pas se používá jen pro cesty po EU, nikoli k šikaně občanů na domácí půdě). Pouze když se budou vracet z některých nejrizikovějších třetích zemí, je doporučena 5denní sebeizolace, příp. test.

Švédský zdravotní úřad: během léta se očekává a nyní také ve Švédsku fakticky je jen nízká míra šíření infekce. Počet hlášených nových případů zůstává nízký, uvádí se na webu úřadu. V současnosti je nahlášeno 1836 případů varianty delta s rozdíly v regionech, v některých nyní byla delta přítomna v 95 % vzorků. (Ale nezpůsobuje to žádné problémy.)

V Dánsku nyní mají mezi otestovanými dvě třetiny delta, uvádí švédský úřad. A doporučuje občanům pouze to, aby pokud mohou, ještě pracovali z domova, aby udržovali odstupy a zdrželi se ještě nadměrného shlukování. Kdo má příznaky, nechť zůstane doma (po 10 dnech není infekční).

Žádné obavy, žádné striktní příkazy, žádné pohrůžky.

Ani německý Institut R. Kocha (RKI.de) nevyjadřuje žádné zvláštní obavy. Doporučuje jen hygienu, odstupy, větrat vnitřní prostory, někde či v určitých situacích radši ještě roušku. Celkově je v SRN 5,5 nových případů nákazy na 100 000 obyvatel, podle okresů od 0 - 22 případů. Úbytek pacientů na JIPkách. Za den přibylo 1000 uzdravených. Mezi nově nakaženými bylo jen 1,9 případu u věku 60 - 79 let a 1,4 případu u věku od 80 let. Hodnota R je jedna, v žádném okrese není 50 a více nových případů, což je podle RKI základní ukazatel. (U nás MZ ČR hrozí dalším zpřísněním při hodnotě 25 nových případů, ale nepochopilo, že nyní se projevují výkyvy v nákaze jen lokálně, že už nejde o celonárodní problém.)

Při buzeraci a dalším omezování práv a svobod občanů český ministr zapomíná na spolehlivé fungování základního, bezbolestného a levného opatření: mýt si ruce, a to např. i po manipulaci se zbožím (nákaza přes povrchy), nehnat se na delší dobu do uzavřeného nevětraného prostoru s cizími osobami (infikovaný aerosol v místnosti), setkávat se s lidmi radši venku než uvnitř.

Německo a Rakousko umožnily setkávat se např. do 50 - 100 osob bez covid - pasu (Švédsko, Švýcarsko aj. covid - pas nepoužívají na domácí půdě). Na rozdíl od české vlády více pamatují na to, že ve stávající situaci je obtížně odůvodnitelné bránit části neočkovaných, neuzdravených a netestovaných vyřizovat si různé potřebné věci, např. moci se dostavit na schůzi společenství vlastníků bytů, aniž by se museli šťourat v nose čínskou tyčinkou či kloktat před dohlížející osobou (např. předsedou SVJ). Vláda si zřejmě neuvědomuje, že v mnoha českých městečkách neexistuje možnost doskočit si na PCR či antigen-rychlotest, lidé by museli jet 20 - 30 km do okresního či krajského města a čekat ve frontě. Někdy jsou imobilní, nemají vlastní auto, museli by jet veřejnou dopravou, kde jim hrozí nákaza. Ale i těmto lidem, kteří nikam zvlášť nechodí, jen potřebují tu a tam něco vyřídit, ministr bere základní lidskou důstojnost: chcete-li na schůzi nebo do místní botanické zahrady, podřiďte se.

Pane ministře, někteří tito lidé se stejně nebudou očkovat, protože jim buď jejich lékař řekl, že vidí zdravotní kontraindikaci nebo si uměli najít na internetu informace: nechtějí riskovat, že by jim vakcína mohla zhoršit jejich zdravotní stav.

Na Zdraveforum.cz lze číst další zajímavé články: o destrukci demokracie v ČR, o pošlapání ústavního pořádku v zákonu o ochraně veřejného zdraví, o nezákonných postupech české vlády.

Autor: Vladimíra Bošková | pátek 9.7.2021 10:15 | karma článku: 30.80 | přečteno: 731x

Další články blogera

Vladimíra Bošková

Zaměstnanec jako otrok

Vedení podniku OKD se rozhodlo dát každému očkovanému zaměstnanci 3000 Kč, těm neočkovaným bude pravidelně projíždět nosohltan. Násilím?

26.7.2021 v 16:26 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 405 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Švédi mají protilátky

Celkově má 52,2 % švédské populace už protilátky proti covid-19. Deltu zachytili u více než 3000 infikovaných, ale ubývá hospitalizovaných a počet úmrtí je nízký.

26.7.2021 v 9:51 | Karma článku: 15.52 | Přečteno: 345 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Také Švýcaři protestují

Nelíbí se jim zvýšené pravomoci vlády v době, kdy pandemie není. Nesouhlasí s používáním covid-pasu ve společenském životě. Chtějí referendum.

25.7.2021 v 19:16 | Karma článku: 21.33 | Přečteno: 598 | Diskuse

Vladimíra Bošková

A co Češi?

V Austrálii a ve Francii se včera masivně demonstrovalo proti covid-pasu, proti jeho zneužití k omezování základních práv v situaci, kdy virus nezpůsobuje zdravotní škody.

25.7.2021 v 9:42 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 603 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

František Řehounek

San Francisco, první komunistické město v USA

"A když budete děti potřebovat třeba novou televizi, nebo lyže, půjdete prostě do obchodu a tam si ji vezmete. Bez peněz, ty nebudete potřebovat".

26.7.2021 v 19:15 | Karma článku: 24.35 | Přečteno: 372 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Zaměstnanec jako otrok

Vedení podniku OKD se rozhodlo dát každému očkovanému zaměstnanci 3000 Kč, těm neočkovaným bude pravidelně projíždět nosohltan. Násilím?

26.7.2021 v 16:26 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 405 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Švédi mají protilátky

Celkově má 52,2 % švédské populace už protilátky proti covid-19. Deltu zachytili u více než 3000 infikovaných, ale ubývá hospitalizovaných a počet úmrtí je nízký.

26.7.2021 v 9:51 | Karma článku: 15.52 | Přečteno: 345 | Diskuse

Michael Laitman

Nejen epidemie

Svět se dostal do tak obtížného stavu, který ho donutí přejít ke sjednocení, ať si to přeje, nebo ne. Je nám to vnucováno shora, a pokud se nebudeme chtít sjednotit, sjednocení se stejně začne uskutečňovat.

26.7.2021 v 8:00 | Karma článku: 10.64 | Přečteno: 172 | Diskuse

Hana Dneboská

Cestování s třináctkou

A to nebyl pátek třináctého. A přesto. Kamarádka na cestě do Rakouska. Rodinná idylka, průjezd dé jedničkou pohoda, stotřicet žádná rychlost, sjezd z dálnice, pohoda končí. Průšvih.

26.7.2021 v 7:00 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 390 | Diskuse
Počet článků 1161 Celková karma 17.21 Průměrná čtenost 815

Většinu svého života autorka věnovala novinářské profesi, pak působila jako knihovnice. Ve volném čase více než deset let zastávala funkci předsedkyně Občanského sdružení na ochranu pacientů a členky poradního orgánu zmocněnce pro lidská práva.

Najdete na iDNES.cz